پرواربندی گوسفند و بره (قسمت دوم)

نویسنده :مهندس فرهاد دهقان

روش پرواربندی بره  –  سن پرواربندی گوسفند – بهترین نژاد برای پرواربندی گوسفند – آموزش پروار بندی بره

نگهداری گوسفند – پرواربندی بره – پرورش گوسفند – درآمد پرواربندی – زمان پرواربندی

طرح پرواربندی گوسفند و امروزه پرواربندی گوسفند  یکی از شغل های نسبتا کم ریسک و با درامد متوسط تا عالی می باشد که میزان این درآمد به قیمت خرید اولیه  بره و قیمت و کیفیت جیره پرواربندی و همچنین قیمت بازار در زمان فروش بستگی دارد.

وقتی سخن از  از پرواربندی به میان می آید منظور نگهداری و چاق كردن دام و کسب حداکثر اضافه وزن با بهترین جبره ممکن ومناسب ترین هزینه  دریافت بیشترین میزان گوشت با ضریب تبدیل مناسب می باشد .

درپرورش گوسفندان اگر به مسایل گفته شده در بالا با دقت عمل شود و هنگام خرید بره با یک کارشناس مناسب مشاوره شود و بره های مناسب  با وزن وسن مناسب خریداری شود معمولا در بیشتر شرایط  بازار سود عاید دامدار می گردد . در واقع بیشتر افرادی که  در امر پرواربندی بره موفق نمی شوند یکی یا چندتا از موارد ذکر شده در بالا را نادیده گرفته و یا بدرستی رعایت نمی کنند .مثلا در زمان خرید بره ، بره های لاغر و یا شیرسوز و یا بره هایی که در زمان شیرخوارگی بیمار بوده اند  را خریداری نموده و یا در زمان تغذیه پرواربندی برای تغذیه بره ها کوتاهی می نماید . البته یکی از روشهای پرورش گوسفندان علاوه بر پرواربندی آنها روش نگهداری گله گوسفندان داشتی است که در این روش دامدار  از بره های تولیدی خودش برای پرواربندی استفاده می کند .بره, درآمد عالی و ریسک کم

 

انواع روش‌های پرواربندی گوسفند و بره

پروار بره های شیری:

  1. روش معمولی:

در این روش بره ها مستقیما از شیر مادر تغدیه می کنند و علاوه بر ان مقداری کنسانتره به صورت آزادانه در اختیار آنها قرار می گیردرشد نمو این بره ها بستگی زیادی به میزان شیر مادر و ترکیب ان دارد این بره ها در ۳تا ۴ ماهگی از مادر جدا می شوند و در ۵ ماهگی که به وزن ۴۵تا ۵۰ کیلو گرم رسیدند به کشتار می رسند.

  1. روش زود از شیر گرفتن (پرواربندی کنسانتره ای):

در این روش بره ها در سن ۲تا ۳ هفتگی از مادر جدا می شوند و آنها را به مصرف کنساتره با پروتئین ۱۸ درصد عادت می دهند (مزیت این روش).

۳٫بره های شیر پروار:

این روش در اروپا مرسوم است و در این روش بره ها فقط با شیر مادر تغذیه می شوند و در ۳ ماهگی وقتی که وزن آنها به ۲۰ کیلو گرم رسید کشتار می شوند.

پرواربندی مرتعی:

پرواربندی بره های معمولی به روش مرتع

 

در این روش بره ها در ۴ ماهگی تا ۵ ماهگی خریداری شده و در مراتع مرغوب طبیعی و مصنو عی چرا می شوند و علاوه بر آن در وعده شبانه مقداری کنسانتره در اختیار بره ها قرار می دهند. و وزن این نوع بره ها در ۷ تا ۸ ماهگی در نژادهای سنگین به ۴۵ تا ۵۰ کیلو گرم می رسد. این نوع پروار بندی بیشتر برای بره هایی که در اواسط پاییز و اوایل زمستان متولد شده اند استفاده می شود و تا اواخر تابستان به کشتار می رسند.

طرح پرواربندی گوسفند و بره – گوسفند – پرواربندی – پرورش بره – گوسفند پرواری –پرورش بز – گوسفند داشتی – بز –خوراک پرواری – جیره بره  – واکسن – داروی ضد انگل – بره شیری

پروار گوسفندان جوان:

در این نوع پرواربندی بره هایی که در تابستان خریداری ودر مرتع نگهداری کرده اند در سنین حدود ۷ ماهگی در آغلهای باز ویا بسته به پروار می بندند. و در سن ۱۰ تا ۱۱ ماهگی با وزن ۵۵ تا ۶۰ کیلو گرم به کشتار می رسند. در این روش قسمت عمده غذا در این روش به صورت چربی ذخیره می شود و بهتر است در این روش از علوفه ارزان قیمت استفاده شود.

 

پروار بندی گوسفندان پیر:

گله داران میشهای پیر و قصر قوچهای پیر و شیشکهایی که از نظر گله داشتی نگهداری آنها مقرون به صرفه نمی باشد را به عنوان گوسفندان وازد از گله جدا می شوند و در صورت توان تامین علوفه آنها را برای مدتی نگهداری کرده و پروار می کنند. این نوع گوسفندان رشد بدنی لازم را کرده اند و از نظر تولید گوشت و ضریب تبدیل بسیار ضعیف می باشند و بیشتر مواد غذایی به صورت چربی در بدن ذخیره می شود.

بهتر است برای پرواربندی این نوع گوسفندان از علوفه ارزان قیمت استفاده کرد.

 

مزایا و معایب پرواربندی

مهمترین محاسن پرواربندی گوسفند:

۱- افزایش تولید گوشت و مرغوبیت گوشت قرمز و كاهش میزان واردات آن

۲- اشتغال زایی و فعال شدن نیروهای غیر فعال و بیكار در روستاها

۳- جلوگیری از فشار بر مراتع طبیعی و احیای آنها

۴- ایجاد تعاونی و ارایه تسهیلات و امكانات به پرواربندان

۵- آشنایی دامداران با مواد كنسانتره دامی و پی بردن به رزش غذایی آن ها

۶- جلوگیری از كشتار بی رویه دامهای قابل پروار و بهره گیری از پتانسیل ژنتیكی آنها در سط كشور

 

معایب پرواربندی گوسفند:

۱- گوسفند نیاز به مراقبت و محافظت دارد تا مورد حمله جانورانی همچون گرگ و سگ وحشی قرار نگیرد.

۲- مکان پرورش گوسفندان باید مرتبا خشک و ضدعفونی گردد تا دچار بیماری های عفونی و انگلی نشود و از این جهت آسیب پذیر است.

۳- امروزه الیافی مصنوعی در بازار وجود دارد که به روش های صنعتی از ترکیبات شیمیایی و رزین به دست می آید و این پشم های مصنوعی رقیبی جدی برای پشم حاصل از گوسفند است.

تغذیه گوسفند پرواری

۱- دانه جو اگر بصورت بلغوری خورانده شود، یکی از منابع تامین انرژی برای دام است.

۲- کاه ساقه خشک تیره غلات و حبوبات است که پس از کوبیدن وجدا کردن دانه بدست

می آید. از نظر مواد غذایی بسیار ضعیف است. برای گوسفند پرواری کاه بایستی با کود اوره غنی سازی شود.

۳- سبوس، غشاء خارجی دانه غلات است که ارزش غذایی زیادی دارد، برای دام سهل الهضم وملین ودارای فسفر زیادی است.

۴-کنجاله مازاد کارخانجات روغن کشی بوده که مهم ترین آن، کنجاله تخم پنبه و کنجاله سویا است. این ماده پروتئین زیادی دارد و یکی از اساسی ترین مواد درخوراک گوسفند پرواری می باشد.

۵- تفاله و ملاس چغندر، مازاد کارخانجات قند است و به علت قندی بودن و خوش خوراک کردن مواد غذایی برای پرواربندی بسیار مناسب می باشند.

۶- یونجه برای دام خوش خوراک است و از نظر پروتئین، کلسیم و ویتامین بسیار غنی است. ارزش غذایی برگ یونجه بیش تر از ساقه آن است لذا زمان و نحوه برداشت آن تاثیر زیادی روی ارزش غذایی آن دارد.

پایان پرواربندی

اصولاً مدت پرواربندی گوسفند یکصد روز است و هر زمان که اضافه وزن به دلیل اضافه شدن چربی بدن باشد بایستی پرواربندی خاتمه یابد. دراواخر پرواربندی ضریب تبدیل غذایی کاهش یافته وبه ازاء مصرف هر واحد جیره غذایی افزایش وزن بره ها اقتصادی نخواهد بود.

اشتراک گذاری مطلب:

پست های مرتبط

پیام بگذارید