آموزش فرمان نشستن سگ

دکتر مهدی جعفری   (دامپزشک)   

 

دستور یا فرمان نشستن سگ یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین آموزشهایی است که باید به سگ خود یاد بدهید. سگ شما باید به خوبی این فرمان را بشناسد و به خوبی اجرا کند.

این دستور بسیار کاربردی بوده و باید در وجود سگ شما بشیند البته نگران نباشید این آموزش به زمان طولانی احتیاج نداشته و شما به آسانی و با کمی صبر میتوانید آن را به سگ خود آموزش دهید.

نحوه ی آموزش:

با استفاده از قانون تشویق میتوانید بدون ایجاد استرس و ترس این قانون را برای سگ خود اجرا کنید تا در هر لحظه و هر جایی ، دستورات صاحب خود را اجرا نماید.

بهترین زمان برای آموزش نشستن به سگ شما قبل از دادن وعده غذایی به اوست و سگ باید در موقع آموزش گرسنه باشد. در ضمن به مقداری جایزه یا به اصلاح تشویقی مناسب هم نیاز دارید.

در ابتدا چند عدد تشویقی در دست خود نگه دارید و سگ را صدا زده و به او دستور یا فرمان بشین را میدهیم . بهتر است برای اینکه دستور شما برای سگتان اختصاصی تر باشد اسم سگ را اول دستور بگذارید . برای مثال اگر اسم سگ شما الکس است باید بگویید. ” الکس بشین”.

در اولین دستور حتما سگ شما هیچ جوابی به فرمان شما نمی دهد . دوباره فرمان را تکرار و به آرامی پشت کمر سگ خود را فشار می دهید  و او را به زمین نزدیک کنید تا حیوان به آرامی روی زمین بشیند. بدون درنگ به او آفرین گفته و یک تشویقی به او بدهید . به یاد داشته باشید در هر مرحله اسم حیوان خود را صدا کنید . مثلا بگویید آفرین الکس و چند بار او را نوازش کنید.

 

این کار را چند بار انجام بدهید تا بدون کمک و فشار روی کمر توسط شما ، سگ شما فقط با شنیدن کلمه بشین این کار را انجام دهد. نکته مهم در زمان تمرین و تکرار زمان مناسب است و نباید فراموش کنید که زمان آموزش نباید بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه باشد. چون سگ خسته شده و آموزش به او فایده ای نخواهد داشت.

باید در هفته اول یک مرتبه صبح و یک مرتبه عصر این تمرین را با سگ خود انجام دهید . البته سرعت انجام دستور بدون خطا به نوع کار شما و هوش سگ شما بستگی دارد ولی با کمی صبرو پشتکار حتما موفق می شوید.

برای بازدید از محصولات مرتبط اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری مطلب:

پست های مرتبط

پیام بگذارید