تغذیه قناری

غذای قناری

تغذیه قناری یک از فاکتورهای بسیار مهم در پرورش قناری می باشد و رژیم غذایی قناری شامل دانه، که میتواند شامل دو تا پنج نوع بذر باشد ولی بیشتر میزان مخلوط دان را ارزن تشکیل می دهد به همراه انواع میوه ها و سبزیجات که حدود بیست درصد از رژیم قناری ها را شامل میشود.

 

نکته مهم در تغذیه این است که تمام میوه ها و سبزیجات باید شسته شده و تازه به مصرف قناری ها برسد و آنها را به خوردن میوه های زیر عادت بدهیم.

۱-  تکه های سیب

۲- گیلاس بدون هسته

۳- خیار

۴- نخود فرنگی

۵-  کدو حلوایی

۶- چغندر

۷-  کاهو

۸-  اسفناج

۹-  هویج

۱۰-  کلم

به نظر بسیاری از کارشناسان بهتر است از غذاهای پلت که تمامی نیازهای قناری را تامین میکنند استفاده شود.

پلت ها مخلوطی از تمام مواد غذایی و ویتامینها هستند که، به شکل قالب های ریز در آمده که هر میزان از آن دارای مواد مورد نیاز بدن پرنده بوده و به علت روش تولید آنها کمترین میزان مواد مضر شامل باکتریها و کپک ها و سموم آنها را دارد و تغذیه انتخابی توسط پرنده را از بین میبرد.

لازم است برای اینکه قناری را به غذای پلیت عادت بدهیم این کار را به صورت آهسته و تدریجی انجام بدهیم و همیشه پلت تازه را در اختیار قناری گذاشته ولی دان را به صورت محدود در طول روز در اختیار پرنده قرار بدهیم باید توجه کرد که نباید دان و پلت را در یک ظرف مخلوط کنیم چون در این موقع قناری فقط از دان مصرف می کند و بعد از چند هفته (۴ تا۸) میزان و دفعات تغذیه با دان را محدود و محدود تر کنیم تا پرنده به طور کامل غذای پلت را مصرف کند.

اگر قناری دان پلت مصرف می کند نیاز به خوراندن مکمل های غذایی نمی باشد ولی در غیر این صورت بهتر است که با نظر دامپزشک این مواد حتما به پرنده شما داده شود.

شما عزیزان میتوانید برای تهیه بهترین خوراک  قناری و غذای پلت مخصوص قناری اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری مطلب:

پست های مرتبط

پیام بگذارید